Yakıt Sistemleri

GEROTOR HİDROLİK POMPA

GHP, askeri havacılık uygulamaları için geliştirilmiş, kompakt ve yüksek verimli, pozitif deplasmanlı pompadır. Pompa kendini tahrik eden elektrik motoru ile aynı gövdeyi paylaştığı için kompakt bir yapıya sahiptir. Üretimi, analizleri ve testleri başarı ile tamamlandıktan sonra Güney Kore’ye ihracatına başlanmıştır.

Broşürümüzü incelemek için tıklayınız.

YAKIT TRANSFER POMPASI

Bir Teknoloji Kazanım Yükümlülüğü Projesi olarak SSM himayesinde başlatılan YTP; sıvı yakıt ile çalışan seyir füzelerinin yakıt sistemlerinde, yakıtın önceden belirlenen bir bölüme veya direkt motor yakıt giriş portuna aktarılmasını sağlayan, yüksek debili ve düşük basınçlarda JP-10 ile uyumlu olacak şekilde çalışabilen santrifüj pompadır. Mekanik tasarımının ardından hesaplamalı akışkanlar dinamiği ve yapısal analizleri yapılarak, fonksiyonel ve çevresel testlerden başarı ile geçerek üretimine başlanmşttır.

Broşürümüzü incelemek için tıklayınız.

ASKERİ FAN AİLESİ

Askeri elektrik fanları, yüksek soğutma kapasitelerini düşük hacim ve ağırlıklarda sağlamak için kullanılmaktadır. En zorlu çevresel koşullar altında fonksiyonel gerekliliklerini yerine getirmek amacı ile tasarlanmaktadırlar.

Kataloğumuzu incelemek için tıklayınız.

 

HAVA ÇEVRİM MAKİNESİ

Hava Çevrim Makinesi (HÇM) uçan sistemlerde bulunan harici podların elektronik ekipmanlarının soğutma ihtiyacını karşılamak için kullanılmaktadır. Uçuş esnasında podun RAM havasından alınan basınçlı ve görece sıcak hava türbinde genişletilerek soğutulmakta, soğutulmuş hava ise hava & sıvı veya hava & hava eşanjöründen geçirilerek elektonik ekipmanların soğutulmasında kullanılmaktadır. Türbinden elde edilen mekanik güç ile kompresör çalıştırılarak havanın poddan atılması sağlanmaktadır. HÇM içerisindeki türbin ve kompresörün yüksek hızda dönmesi nedeniyle, kritik hızlar ve yataklama konusunda optimizasyon gerçekleştirilmiştir. Bu sayede farklı irtifa ve uçuş hızlarında, güvenilir ve uzun ömürlü soğutma sağlanmaktadır.